Infra Sauna

  • Vytisknout

Rozdíl mezi klasickou saunou a infra saunou

Saunování v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou

Jak se infra saunovat

Doba potřebná pro předehřátí se pohybuje dle velikosti infrakabiny v rozmezí od 10 ti do 50 ti minut.
Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě kolem 55°C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.
Systém infrasauny umožňuje i prohřívání těla rovnou v oblečení, například před zvýšenou tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před odchodem do chladného počasí.

Léčebné účinky infra sauny

Rozehřátí Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.